| Merknaam: | RESKY |
| Modelnummer: | LP505060 |
| MOQ: | 100 stuks |
| Prijs: | Onderhandelbaar |
| Verpakking: | Papieren doos |
| Betalingsvoorwaarden: | Western Union,T/T |
| Item | Specifications |
|---|---|
| Batteries | 3.7V 1800mAh LiPo battery |
| Charge Voltage | 4.2V |
| Nominal Voltage | 3.7V |
| Nominal Capacity | 1800mAh @ 0.2C Discharge |
| Charge Current | Standard Charging: 0.5C Rapid Charge: 1.0C |
| Standard Charging Method | 0.5C CC charge to 4.2V, then CV charge till current ≤0.05C |
| Charging Time | Standard: 2.75 hours (Ref.) Rapid: 2 hours (Ref.) |
| Max. Charge Current | 1.0C |
| Max. Discharge Current | 1.0C |
| Discharge Cut-off Voltage | 2.5V±0.25V (0.2C) |
| Operating Temperature | Charging: 0°C ~45°C Discharging: 0°C ~45°C |
| Storage Temperature | -10°C ~ +45°C |
| Dimension | Length: 60±2mm (excluding tabs) Width: 50±0.5mm Thickness: 5±0.2mm |
| Drop Test | Dropped from 1m height twice onto concrete - no fire, no leakage |
| Cycle Time | ≥500 cycles |
Algemene Beoordeling
Ratingsnapshot
Het volgende is de verdeling van alle beoordelingenAlle recensies